MINDFULNESS - WPROWADZENIE I OTWARTA PRAKTYKA

MINDFULNESS – WPROWADZENIE I OTWARTA PRAKTYKA
(dla osób początkujących w medytacji i jodze oraz dla chętnych na pogłębienie praktyki)

„Stres jest częścią życia, ale nie znaczy to, że musimy być ofiarami potężnych sił działających w naszym życiu. Możemy nauczyć się pracować z nimi, rozumieć je i używać ich energię by rozwijać siłę, mądrość i współczucie. Aby zrozumieć jak działa uważność, wyobraźmy sobie, że nasz umysł jest powierzchnią jeziora albo oceanu. Dokładnie tak samo jak na oceanie, wiatry stresu i zmiany w naszym życiu podnoszą fale w naszych umysłach. Dzięki medytacji możemy w znacznych stopniu schronić się przed wiatrem pobudzającym umysł. Bo przecież nie zatrzymamy fal, ale możemy nauczyć się surfingu.”
autor: Jon Kabat-Zinn (wybrane fragmenty z książki Gdziekolwiek jesteś bądź)

Dla kogo:
- praktykujesz mindfulness i chcesz pomedytować w grupie,
- słyszałaś/eś o mindfulness i chcesz się przekonać czy to dla ciebie,
- szukasz ukojenia od codziennej gonitwy myśli,
- chcesz obniżyć poziom stresu,
- chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat mindfulness i spróbować kilku medytacji.

Uczestnicy warsztatu otrzymają:
• Materiały na temat mindfulness,
• Dostęp do dwóch nagrań medytacji (prowadzonych przez Angelikę),

Będziemy się także rozciągać i łagodnie pracować z ciałem (wykorzystamy asany jogi ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o zdrowy kręgosłup oraz elementy Tai Chi).

Miejsce: Samadhi Joga Wilanów ul. Gieysztora 4 
Termin: 19.01.2019r. g.16:00-19:00 
Cena: 150zł (dla osób, które uczestniczyły już w moim warsztacie 140zł) 
Zapisy: angiekucharska@gmail.com tel: 501 372 381

Prowadząca:
Angelika Kucharska
Z wykształcenia filolożka i psycholożka, z pasji nauczycielka i joginka. Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches). https://todayyogaandmindfulness.jimdo.com/


8-TYGODNIOWY, CERTYFIKOWANY KURS REDUKCJI STRESU MBSR (MINDFULNESS BASED STRESS REDUCTION)

Co to jest mindfulness i MBSR?

Mindfulness możemy zdefiniować jako świadomość, która wyłania się, gdy rozmyślnie i bez osądzania zwracamy uwagę na rzeczywistość w chwili bieżącej. Praktykując ten rodzaj medytacji zapraszamy do swojego życia życzliwość i ciekawość, obejmujemy z łagodnością cokolwiek nam się przydarza, a przy okazji możemy doświadczyć: redukcji stresu, wzmocnienia układu immunologicznego, lepszego radzenia sobie z chronicznymi chorobami i bólem, poprawy pamięci, wytrzymałości umysłowej i fizycznej. Badania wykazują także, że mindfulness ma znaczące efekty w zapobieganiu nawrotom depresji, a lęk i drażliwość tracą intensywność. Regularna praktyka wpływa pozytywnie na budowanie relacji i poziom szczęścia.

Najbardziej znany i skuteczny program rozwoju uważności nosi nazwę Mindfulness Based Stress Reduction, w skrócie MBSR. Opracował go w 1979r. Jon Kabat-Zinn, neurobiolog z University of Massachusetts w USA. Metodyka wypracowana przez Kabat-Zinna oparta jest na świeckich technikach medytacyjnych, wywodzących się z tradycji buddyjskiej.

Dlaczego MBSR trwa 8 tygodni?

Żeby zmienić nawykowe zachowania i schematy, nasz mózg potrzebuje 8 tygodni. Po tym czasie możemy zauważyć utrwalanie się trenowanych, nowych wzorców zachowania i myślenia. Jak wszystkie istotne rzeczy w naszym życiu i ta potrzebuje czasu, żeby zaistnieć, żebyśmy mogli spokojnie wprowadzić praktykę do swojego dnia, zasmakować treningu uważności pod okiem nauczyciela i poczuć wsparcie grupy.

Dlaczego spotkania trwają 2,5 godziny?

Przez większą część naszego dnia jesteśmy na tzw. autopilocie. Wykonujemy zadania, automatycznie realizujemy obowiązki, ale też po prostu trwamy w trybie działania. Żeby doświadczyć przestawiania się na tryb bycia, rejestrowania zalet medytacji i wyciszenia, spokojnego podzielenia się spostrzeżeniami, potrzebujemy około 2,5 godziny. Pierwsze i ostatnie spotkania trwają 2 godziny 45 minut.

Dlaczego MBSR warto zrobić z Angeliką?

Praktykuję jogę i medytację od ponad 15 lat. Mam doświadczenie w prowadzeniu kursów i warsztatów związanych z jogą i mindfulness. Przeszłam przez wieloletni chroniczny stres i wypalenie zawodowe. Kurs MBSR, a potem dalsza, regularna praktyka okazały się najskuteczniejszą metodą na poradzenie sobie z trudnymi chwilami i otworzyły mi drogę do życia w pełni. Jestem głęboko przekonana, że każdy kto ma odwagę zadbać o siebie i praktykować, doświadczy zmian, a może nawet odzyska swoje życie, poluźniając uchwyt stresu.

Daty spotkań (niedziele)

17.02.2019r. w godzinach 18:15-21:00

24.02.2019r. w godzinach18:15-20:45

3.03.2019r. w godzinach 18:15-20:45

10.03.2019r. w godzinach 18:15-20:45

17.03.2019r. w godzinach 18:15-20:45

24.03.2019r. w godzinach 18:15-20:45

23.03.2018r. dzień uważności w godzinach 13:00-20:00

31.03.2019r. w godzinach 18:15-20:45

7.04.2019r. w godzinach 18:15-21:00

Miejsce

Samadhi Joga ul. Mielczarskiego 1, Warszawa Kabaty

Koszt 980zł

Zapraszam do zapisów i na indywidualne (bezpłatne) spotkanie przed kursem.

 

Angelika Kucharska angiekucharska@gmail.com tel: 501 372 381

Z wykształcenia filolożka i psycholożka, z pasji nauczycielka i joginka.
Joga jest w moim życiu od 20 lat, do medytacji długo dojrzewałam, aż stała się kolejną nieodłączną częścią mojego dnia. A z nią pojawił się uważny ruch, jedzenie, myślenie i praca, życie.
Prowadzę firmę Today zajmującą się nauczaniem i szkoleniami.
Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (ukończyłam Studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches. Certyfikat wydany przez IMA i POLIM ).

https://todayyogaandmindfulness.jimdo.com/

 

 

Minione wydarzenia można zobaczyć na Fanpage w zakładce Wydarzenia/Poprzednie wydarzenia.