8-TYGODNIOWY, CERTYFIKOWANY KURS REDUKCJI STRESU MBSR (MINDFULNESS BASED STRESS REDUCTION)

Co to jest mindfulness i MBSR?

Mindfulness możemy zdefiniować jako świadomość, która wyłania się, gdy rozmyślnie i bez osądzania zwracamy uwagę na rzeczywistość w chwili bieżącej. Praktykując ten rodzaj medytacji zapraszamy do swojego życia życzliwość i ciekawość, obejmujemy z łagodnością cokolwiek nam się przydarza, a przy okazji możemy doświadczyć: redukcji stresu, wzmocnienia układu immunologicznego, lepszego radzenia sobie z chronicznymi chorobami i bólem, poprawy pamięci, wytrzymałości umysłowej i fizycznej. Badania wykazują także, że mindfulness ma znaczące efekty w zapobieganiu nawrotom depresji, a lęk i drażliwość tracą intensywność. Regularna praktyka wpływa pozytywnie na budowanie relacji i poziom szczęścia.

Najbardziej znany i skuteczny program rozwoju uważności nosi nazwę Mindfulness Based Stress Reduction, w skrócie MBSR. Opracował go w 1979r. Jon Kabat-Zinn, neurobiolog z University of Massachusetts w USA. Metodyka wypracowana przez Kabat-Zinna oparta jest na świeckich technikach medytacyjnych, wywodzących się z tradycji buddyjskiej.

Dlaczego MBSR trwa 8 tygodni?

Żeby zmienić nawykowe zachowania i schematy, nasz mózg potrzebuje 8 tygodni. Po tym czasie możemy zauważyć utrwalanie się trenowanych, nowych wzorców zachowania i myślenia. Jak wszystkie istotne rzeczy w naszym życiu i ta potrzebuje czasu, żeby zaistnieć, żebyśmy mogli spokojnie wprowadzić praktykę do swojego dnia, zasmakować treningu uważności pod okiem nauczyciela i poczuć wsparcie grupy.

Dlaczego spotkania trwają 2,5 godziny?

Przez większą część naszego dnia jesteśmy na tzw. autopilocie. Wykonujemy zadania, automatycznie realizujemy obowiązki, ale też po prostu trwamy w trybie działania. Żeby doświadczyć przestawiania się na tryb bycia, rejestrowania zalet medytacji i wyciszenia, spokojnego podzielenia się spostrzeżeniami, potrzebujemy około 2,5 godziny. Pierwsze i ostatnie spotkania trwają 2 godziny 45 minut.

Dlaczego MBSR warto zrobić z Angeliką?

Praktykuję jogę i medytację od ponad 15 lat. Mam doświadczenie w prowadzeniu kursów i warsztatów związanych z jogą i mindfulness. Przeszłam przez wieloletni chroniczny stres i wypalenie zawodowe. Kurs MBSR, a potem dalsza, regularna praktyka okazały się najskuteczniejszą metodą na poradzenie sobie z trudnymi chwilami i otworzyły mi drogę do życia w pełni. Jestem głęboko przekonana, że każdy kto ma odwagę zadbać o siebie i praktykować, doświadczy zmian, a może nawet odzyska swoje życie, poluźniając uchwyt stresu.

Daty spotkań (piątki)

Spotkanie 1 11.10.2019r. g. 11:15-14:00

Spotkanie 2 18.10.2019r. g. 11:15-13:45

Spotkanie 3 25.10.2019r. g. 11:15-13:45

Spotkanie 4 8.11.2019r. g. 11:15-13:45

Spotkanie 5 15.11.2019r. g. 11:15-13:45

Spotkanie 6 22.11.2019r. g. 11:15-13:45

Spotkanie 7 6.12.2019r. g. 11:15-13:45

Spotkanie 8 Dzień uważności 7.12.2019r. g.13:00-20:00

Spotkanie 9 13.12.2019r. g. 11:15-14:00

Miejsce

Samadhi Joga ul. Gieysztora 4, Warszawa Wilanów

Koszt 990zł

Zapraszam do zapisów i na indywidualne (bezpłatne) spotkanie przed kursem.

 

Angelika Kucharska angiekucharska@gmail.com tel: 501 372 381

Z wykształcenia filolożka i psycholożka, z pasji nauczycielka i joginka.
Joga jest w moim życiu od 20 lat, do medytacji długo dojrzewałam, aż stała się kolejną nieodłączną częścią mojego dnia. A z nią pojawił się uważny ruch, jedzenie, myślenie i praca, życie.
Prowadzę firmę Today zajmującą się nauczaniem i szkoleniami.
Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (ukończyłam Studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches. Certyfikat wydany przez IMA i POLIM ).

https://todayyogaandmindfulness.jimdo.com/

 

 


ZAPRASZAMY NA SESJĘ JOGI POŚWIĘCONĄ ŻYCZLIWOŚCI I WSPARCIU PACJENTÓW HOSPICJUM

 Fundacja Hospicjum Onkologiczne dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pomaga Pacjentom żyć godnie bez bólu. Misją hospicjum jest przede wszystkim poprawa komfortu życia pacjentów oraz uświadomienie ludziom istnienia hospicjów, a tym samym zmiana postrzegania ich wyłącznie jako miejsc związanych ze śmiercią. Od dłuższego czasu fundacja prosi o pomoc w opiece nad swoimi pacjentami, ponieważ nie wszystkie usługi są refundowane przez NFZ.

Dlatego też zapraszamy Was do wzięcia udziału w sesji jogi kobiecej (g.18-19, prowadzi Magda) oraz głębokiej relaksacji z elementami jogi jin (g.19:15-20:15, prowadzi Angelika) połączonej ze zbiórką pieniędzy dla fundacji.

 

Termin: 21.09.2019r. godzina 18:00 - 20:15.

Miejsce: Samadhi Joga ul.Mielczarskiego 1, Kabaty.

 

Na zajęcia nie obowiązują zapisy, karnety, ani Karty Multisport czy OkSystem. Zbieramy natomiast pieniądze na Fundację Hospicjum Onkologiczne (dowolna kwota w gotówce – wrzucamy do puszki w studio). 100% Waszych datków zostanie przekazana na pomoc Hospicjum.


KOBIECOŚĆ HOLISTYCZNIE - WYJAZD

WYJAZD 28.11–1.12.2019r

·      Terapia Jogą Hormonalną wg. Dinah Rodrigues z Martą Haskins

·      Warsztaty z Dna Miednicy oraz Yin Joga z Magdą Szast

·      Mindfulness dla kobiet oraz Joga Twarzy z Angeliką Kucharską

Terapia Jogą Hormonalną wg. Dinah Rodrigues - to naturalna terapia wykorzystująca ćwiczenia jogi, oddech, koncentrację i relaksację, dzięki której można wznowić produkcję żeńskich hormonów.

Joga Hormonalna jest wskazana dla wszystkich kobiet szczególnie w wieku 35+, kiedy produkcja estrogenu naturalnie się obniża. Obniżony poziom hormonów ma wpływ na brak stabilności emocjonalnej, depresje, bezsenność, obniżenie libido, migreny, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, suchość pochwy, zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz suchość skóry.

Joga Hormonalna pomaga także w leczeniu niepłodności i innych zaburzeń hormonalnych niezależnie od wieku. Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na całe ciało, ale w szczególności na: jajniki, przysadkę, tarczycę oraz nadnercza.

PROWADZĄCA: Marta Haskins – ukończyłam 790 godz. szkolenia z Hatha Jogi, Vinyasa Jogi, Yin Jogi w Warszawie, Sydney, Berlinie, Dubaju, Wielkiej Brytanii. Każde szkolenie jest akredytowane przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Skończyłam też szkolenie: Terapia Jogą Hormonalną z Dinah Rodrigues, która od 30 lat jeździ po świecie i uczy nauczycieli jogi tej cudownej terapii. Dinah Rodrigues przetestowała ponad 200 kobiet i ich wyniki poprawiły się diametralnie.

Mięśnie Dna Miednicy – dowiecie się dlaczego i jak warto o nie dbać na co dzień. W części praktycznej czeka Was wzmacnianie, rozluźnianie, rozciąganie oraz relaks, również bardzo istotny dla zachowania mięśni dna miednicy w formie. Dlaczego to ważne dla nas kobiet? Bo poprzez regularne wzmacnianie oraz świadome rozluźnianie mięśni dna miednicy działamy na obszar kręgosłupa lędźwiowego zapobiegając m.in. takim schorzeniom jak rwa kulszowa czy bóle krzyża. Zaproponowane przeze mnie ćwiczenia wpływają pozytywnie na samopoczucie, sposób poruszania się, ale także działają profilaktycznie w przypadku takich schorzeń jak wysiłkowe nietrzymanie moczu,  PMS czyli napięcie przedmiesiączkowe, migreny i zaburzenia wzroku.

Yin Joga – w ciszy i bezruchu – nauczycie się jak uwalniać z ciała to, co pod wpływem nadmiernego wysiłku, stresu lub silnych emocji spięło się i zesztywniało. . 

Korzystając z łagodnej, pasywnej praktyki Yin Jogi oraz elementów automasażu piłeczkami tenisowymi, rozluźnimy obecne tam napięcia, uwalniając się powoli od bólu, ciężkości i sztywności. Uspokoicie umysł i układ nerwowy, gdyż biodra to także nasz stan psychiczny – to, jak bezpiecznie się czujemy, jak spokojnie reagujemy, jak pewnie czujemy się w obliczu wyzwań.


PROWADZĄCA: Magda Szast - jestem miłośniczką nurtu body & mind, a moimi największymi miłościami są: pilates i joga. Moja pasja zaowocowała postanowieniem o podjęciu szkolenia nauczycielskiego akredytowanego przez międzynarodową organizację Yoga.Uważam, że tylko zintegrowanie ćwiczeń fizycznych i treningu mentalnego i relaksacyjnego pozwala na harmonijne i zrównoważone kształtowanie ciała i zwiększenie jego świadomości.
 

Mindfulness dla kobiet - praktykowanie uważności nie tylko redukuje stres, ale także rozwija umiejętność radzenia sobie z przewlekłymi chorobami, dolegliwościami pojawiającymi się w ciele na każdym etapie życia kobiety. Podczas wyjazdu nauczymy się jak praktycznie otulać życzliwą uwagą trudności i emocjonalne burze, a także jak odszukiwać, odczuwać i przyjmować radość życia. Uczestniczki otrzymają także nagranie medytacji rozwijającej uzdrawiającą uwagę do samodzielnej praktyki w domu.

Joga twarzy może być alternatywą dla botoksu i kosztownych zabiegów upiększających, ale przede wszystkim sposobem na dobre samopoczucie oraz umiejętność troskliwego dbania o swoją twarz, szyję i dekolt. Ćwiczenia jogi twarzy: usprawniają ich funkcjonowanie, poprawiają kondycję cery, redukują zmarszczki lub spowalniają powstawanie nowych, redukują napięcie i stres.

PROWADZĄCA: Angelika Kucharska - jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (ukończyłam studium nauczycielskie MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches. Certyfikat wydany przez IMA i POLIM).

 

PROGRAM WARSZTATÓW i ZAJĘĆ JOGI:

CZWARTEK 28 listopada

              zaczynamy obiadokolacją ok 17.00

              18.00 spotkanie integracyjne oraz zajęcia Jogi z Martą

PIĄTEK 29 listopada

              8.00 – 9.00 joga na początek dnia z Magdą

              11.00 – 13.30 Terapia Jogą Hormonalną z Martą

              16.00 – 18.00 Warsztaty z Dna Miednicy z Magdą

              20.00 – 21.00 Mindfulness medytacja plus oddech z Angeliką

SOBOTA 30 listopada

              8.00 – 9.00 Terapia Jogą Hormonalną z Martą

              11.00 – 13.30 Mindfulness dla kobiet plus Joga Twarzy z Angeliką

              16.00 – 18.00 Yin Joga z Magdą

              20.00 – 21.00 Mindfulness dla kobiet plus Joga Twarzy z Angeliką

NIEDZIELA 1 grudnia

              8.00 – 9.00 Terapia Jogą Hormonalną z Martą

              11.00 – 13.00 Warsztat z Dna Miednicy/ Joga Twarzy/ Joga Nidra

              Wyjazd po obiedzie.

Wyżywienie wegetariańskie – 3 pyszne posiłki dziennie.

NA WYJAZD ZAPRASZAM RÓWNIEŻ POCZĄTKUJĄCYCH JOGINÓW

MIEJSCE: Zagroda Kuwasy – ok 2,5 godz. od Warszawy w ciszy i spokoju. Pokoje 2-3 osobowe (jedynka możliwa za dodatkową opłatą).

KOSZT za osobę: 950zł (FIRST MINUTE – 900zł zapisy do 30.09 włącznie)

INFORMACJA I ZAPISY: marta.haskins@samadhijoga.pl

Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 500 PLN. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłaty zaliczki. Liczba miejsc ograniczona. 

 


PRZEDŚWIĄTECZNE ZATRZYMANIE

Praktyczny warsztat 3 godziny,

pogłębiona praktyka,

również dla osób początkujących

 

Jeśli chcesz:

- zatrzymać się, żeby nabrać dystansu,

- odetchnąć,

- spojrzeć z innej perspektywy na rodzinne relacje,

- odpocząć i uspokoić myśli,

- pozwolić opaść emocjom i napięciu, które zdarza się towarzyszy nam o tej porze roku,

ten warsztat może być dla Ciebie.

 

Co będziemy robić przez 3 godziny?

- Praktykować mindfulness.

- Trochę porozmawiamy o tym czym jest ten rodzaj świeckiej medytacji, a także o relacjach i stresie.

- Dowiemy się jak praktykować uważność kiedy wszystko gna do przodu, jak otworzyć serce i posłuchać ciszy.

- Poznamy proces RAIN, który można wykorzystać w wymagającej sytuacji.

- Spróbujemy zatrzymać się, żeby cieszyć nadchodzącym czasem i chwilami z bliskimi.

 

Uczestnicy warsztatu otrzymają:

·         Materiały na temat mindfulness,

·         Dostęp do dwóch nagrań medytacji (prowadzonych przez Angelikę),

·         Życzliwą atmosferę i trzy godziny spokoju😊

Miejsce: Samadhi Joga Kabaty ul. Mielczarskiego 1 Termin: 14.12.2019r. g.16:00-19:00

Cena: 120zł (dla osób, które uczestniczyły już w moim warsztacie 100zł)

Zapisy: angiekucharska@gmail.com tel: 501 372 381

Prowadząca:

Angelika Kucharska
Z wykształcenia filolożka i psycholożka, z pasji nauczycielka i joginka.
Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi (RYT 200 Yoga Alliance accredited) oraz mindfulness (MBSR Mindfulness Based Stress Reduction accredited by The Institute for Mindfulness Based Approaches).

https://todayyogaandmindfulness.jimdo.com/


Minione wydarzenia można zobaczyć na Fanpage w zakładce Wydarzenia/Poprzednie wydarzenia.